July 15th

Dziś retrospektywnie trzasnęliśmy samochodem pierwotną trasę Badwater Ultramarathon w obie strony. W sumie ok 450 kaemów.

Zabraliśmy ze sobą Henia, dzisiaj obchodził imieniny.
Po kwadransie na słońcu wycedził, że jesteśmy ch… i , że jak on z taką wypłowiejacizną się na mieście po powrocie pokaże…

Zaczęło pizgać i trzeba było wracać.

Po drodze drapnęła nas okoliczna „Strażniczka Teksasu” zadyma totalna… Zawracanie na raz, syreny na cały regulator, krzyk, ręka na flincie potem 10 minutowy wywód, że mogliśmy zabić pół stanu przekraczając prędkość o kilkanaście mil na tej prostej drodze gdzie zapewne grzechotniki wymiotują od upału, że grozi nam areszt, deportacja etc.
– Gdzie się tak spieszycie ?
– Kolega przegrzany, chcę go stąd wywieźć jak najszybciej a droga pusta dlatego trochę szybciej.
– Wezwać ambulans?
– Dziękuję nie trzeba da radę.
– Co robicie w okolicy ?
– Kolega startuje w Badwater Ultramarathon, wpadliśmy tu turystycznie, stacjonujemy w Lone Pine.
– Kto startuje?
– On.
– On ? Przegrzany ???
– Wyliże się.
–  Macie szczęście, że jesteście sportowcami, udzielam Wam pierwszego i ostatniego upomnienia.
– Dziękujemy !
Zostaliśmy eskortowani głodni jak psy w zawrotnym tempie 40 mph prawie do samej granicy parku. W sumie nie było źle bo w rezultacie bez mandatu, aresztu i deportacji.

„Przegrzany” Ultra Darek schłodził się na wydmach. Dostał 15 minut na harce. Aktualnie ma reżim odpoczynkowy.

W Ramach przypominajek stuknęliśmy na koniec kawałek tą najspektakularniejszą prostą w okolicy.

I do domu.
Na deser po kolacji taki numer z chińskiego ciastka wróżb.

Z racji, że w tym roku trasa jest zmieniona bo włodarze parku stanęli okoniem organizatorom. Och, skąd my to znamy, haha. Jutro ruszamy w wysokie góry gdzie zostajemy do soboty. W ramach zadośćuczynienia umęczy startujących będą trzy jebitne podbiegi na konkretnej wysokości, nie wiadomo co gorsze, historia pokaże. Tam będziemy Ultra Darka w najbliższym czasie pokazywać niedźwiedziom.

W imieniu Darka i naszego składu pomagierów bardzo dzięki za wsparcie i ciepłe słowa, które cały czas płyną od Was szerokim strumieniem! Piosnka dla Was dobrzy ludzie !