Darek Strychalski jest niepełnosprawnym biegaczem-ultramaratończykiem. Ma niedowład prawej strony ciała, krótszą jedną nogę oraz nie widzi na jedno oko. Kiedyś nie mógł chodzić, dziś biega i rywalizuje ze zdrowymi. Jego postawa, hart ducha i konsekwencja są motywacją dla tysięcy ludzi. Darek nie przejmuje się przeciwnościami losu, a porażki przyjmuje z pokorą i z wiarą, że każdą z nich można przekuć w zwycięstwo.

Jego największym osiągnięciem sportowym jest ukończenie najtrudniejszego ultramaratonu na świecie Badwater na dystansie 217 kilometrów. Po nieudanym starcie w 2012 roku, kiedy w Dolinie Śmierci powalił go udar słoneczny, w lipcu 2014 roku wrócił na trasę Badwater i tym razem nie pozostawił już żadnych złudzeń – pokonał bieg w 45 godzin 11 minut i 10 sekund, a na metę wpadł z uśmiechem na twarzy.

Więcej o Darku można dowiedzieć się z wyjątkowego filmu dokumentalnego „Zwycięzca” w reżyserii Jakuba Górajka

O FUNDACJI

Pewnego dnia Darek postanowił, że chciałby wykorzystać swoją pasję, by móc pomagać innym. Tak zrodził się pomysł założenia fundacji. To było w styczniu 2014 roku, a już w czerwcu Fundacja Darka Strychalskiego “Zwycięzca” rozpoczęła działalność. Jej podstawowym celem jest wspieranie innych niepełnosprawnych sportowców, którzy nie mieli w życiu tyle szczęścia i wsparcia od rodziny i przyjaciół co Darek.

FACEBOOK

LikeBox

INFORMACJE

Polityka prywatności


O fundacji


Kontakt


Wsparcie


Darowizna

KONTAKT

Fundacja Darka Strychalskiego „Zwycięzca”

ul. Wąska 7
18-100 Łapy

Telefon

+48 536 738 123

Email

fundacja@zwyciezca.org.pl